4 راه درمان خانگی مشکلات رایج پا

4 راه درمان خانگی مشکلات رایج پا

از تاول تا کبودی گرفته تا درد استخوان، هر بار که  دچار مشکلات پا شدید، به معنای مراجعه به پزشک نیست.
مواردی وجود دارد که می توانید در خانه برای رفع مشکلات جزئی پا انجام دهید. ابتدا آنها را امتحان کنید و اگر اوضاع بهتر نشده است ،به پزشک مراجعه کنید.

1- گاهی اوقات درد به علت خستگی در پا ها است . یک توپ تنیس  را در دست خود نگه دارید  و روی پاهای برهنه خود  بکشید در واقع  پاهای خود را ماساژ می دهید.
راه دیگر چند مداد را روی زمین بگذارید و آنها را با انگشتان پا بلند کنید.
2- پای ورزشکار: راهروهای داروخانه مملو از داروهای موضعی برای عفونت قارچی قرمز و خارش  معروف به پای ورزشکار است. اگر پای ورزشکار بعد از یک هفته معالجه از بین نرود یا اگر دردناک ، متورم و قرمز شود ، به پزشک  مراجعه کنید.  ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک داشته باشید.
3- التهاب نیام کف پایی : فاسیا پلانتار ، رباط سختی است که قسمت جلوی پای شما را به پاشنه شما متصل می کند ، التهاب نیام   کف پایی اغلب به عنوان درد پاشنه ای احساس می شود که در بدترین حالت در صبح است. کشش تاندون آشیل به شما کمک می کند.  کمی از دیوار فاصله بگیرید ، دستان خود را روی دیوار قرار دهید ، زانوی راست خود را خم کنید و پای چپ خود را مستقیم نگه دارید تا اینکه احساس کشش ملایمی در پاشنه و قوس خود داشته باشید. به مدت ده ثانیه جلوه را نگه دارید و سپس طرفین را تغییر دهید. اگر درد در تمام طول روز ادامه دارد یا در فعالیت های شما  را مختل می کند ، به پزشک مراجعه کنید.
4- اگر پا یا مچ پا به طور ناگهانی دردناک یا متورم  شده باشد ممکن است دچار کشیدگی یا حتی شکستگی شده باشید.  با استراحت ، یخ ، بانداژ و ارتفاع  شروع کنید. یک یا دو روز به او فرصت دهید اگر خوب نشد به پزشک مراجعه کنید.
 نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


SibClinics

شایسته دریافت خدمات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید.

به همین دلیل از نخستین جلسه معاینه تا ارائه خدمات پس از فروش در کنار شما هستیم.

logo-samandehi
© 2019 (sibclinics.com/). All rights reserved