توانبخشی اختلالات پا و مچ پا

مقالات و مطالب توانبخشی اختلالات پا و مچ پا
پینه

پینه


پینه، بخشی از پوست است که در اثر فشار ضخیم شده است. در صورتی که عامل ایجاد پینه با بیومکانیک پا ارتباط داشته باشد، استفاده از کفی ویژه می تواند موجب کاهش و یا برطرف شدن پینه شود.


فرورفتن ناخن در انگشت

فرورفتن ناخن در انگشت


کفش نامناسب، بد ناخن گرفتن (کوتاه کردن بیش از اندازه ناخن) و سابقه خانوادگی در ایجاد این بیماری موثر است و می تواند درد ، قرمزشدن، ورم و بیرون آمدن ترشحات چرکی را در پی داشته باشد. استفاده از کفش مناسب توصیه می شود .


هالوکس والگوس

هالوکس والگوس


قاعده انگشت شست پا به سمت خارج برآمده و انگشت شست از حالت مستقیم منحرف می شود و درد انگشت شست هنگام راه رفتن، حساسیت در لمس، تورم و قرمزی را درپی دارد. سابقه خانوادگی، آرتریت روماتوئید و کفش پنجه باریک می تواند موجب ایجاد یا بدتر شدن آن شود.کفش با پاشنه کوتاه، پد بونیون، کمپرس سرد هنگام درد، کفش سفارشی، اسپیلنت هالوکس والگوس و جراحیدر صورت تداوم درد از جمله درمان های پیشنهادی است.


پا چنبری

پا چنبری


شایعترین بیماری مادرزادی پا در کودکان است که در آن پا به طرف داخل می چرخد و کف پا به سمت داخل و یا حتی بالا قرار می گیرد. پا و ساق طرف مبتلا کوتاه تر و لاغرتر از طرف سالم هستند. دردناک نیست ولی اگر درمان نشود به تدریج بدتر شده و موجب ناتوانی در راه رفتن ولنگش میشود. درمان این بیماری شامل گچ گیری، جراحی و بریس است.


کف پای صاف / قوس بیش از اندازه کف پا

کف پای صاف / قوس بیش از اندازه کف پا


برای این که بدانید آیا کف پای شما یا کودکتان صاف است، کافی است کف پاهای خود یا کودک خود را با آب خیس کنید و بر روی زمین صاف و خشک راه بروید. به نقش پای خود بر روی زمین نگاه کنید . با توجه به نقش های زیر می توانید نوع کف پا را معین کنید. بر اساس نظر پزشک ، روش های درمانی شامل کفی طبی، کفش طبی، تمرینات ورزشی وجراحی است. قوس بیش از اندازه کف پا ، بیش از صافی کف پا موجب درد در پا و ایجاد مشکل در یافتن کفش مناسب می شود. طراحی و ساخت کفی طبی همراه با کفش مناسب از میزان درد پا می کاهد.


کفی ارتوپدی سفارشی ساز

کفی ارتوپدی سفارشی ساز


تشخیص بیماری ارتوپدی در سن مناسب ، حتی اگر آن بیماری مادرزادی و ژنتیکی باشد، موجب درمان بهتر آن خواهد شد.


کفی  سفارشی ارتوپدی

کفی سفارشی ارتوپدی


• هر نفر در طول زندگی خود 241000 کیلومتر معادل شش بار دور زمین راه می رود. بر این اساس سلامت پاه مهم هستند. • مشکلات پا را می توان با روش های ساده ای مانند ارتز، کفی و کفس طبی درمان کرد. • سالانه 44میلیون روز با درد برای افراد مبتلا به کمر درد سپری می شود که می تواند با استفاده از کفی ارتوپدی جلوگیری شود. • کفی ها تنها برای افراد با اختلالات پا کاربرد ندارند بلکه کفی ارتوپدی برای کفش های پاشنه بلند ، کفش کار و ورزشی استفاده می شود. ورزشکاران حرفه ای برای افزایش عملکرد خود از کفی های ارتوپدی سفارشی استفاده می کنند.
SibClinics

شایسته دریافت خدمات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید.

به همین دلیل از نخستین جلسه معاینه تا ارائه خدمات پس از فروش در کنار شما هستیم.

logo-samandehi
© 2019 (sibclinics.com/). All rights reserved