توانبخشی اختلالات پا و مچ پا

مقالات و مطالب توانبخشی اختلالات پا و مچ پا
اختلاف طول دو اندام

اختلاف طول دو اندام


شکستگی ، تعویض مفصل زانو ، بیماری های مادرزادی، عفونت یا اختلالات صفحه رشد در دوران قبل از بلوغ از جمله عوامل ایجاد کوتاهی پا است و عوارضی چون اسکولیوز،درد های مفصلی، لنگش و خستگی عضلانی را به دنبال دارد. جبران کوتاهی برای پیشگیری از این عوارض ضرورت دارد.


پای دیابتی نوروپاتی

پای دیابتی نوروپاتی


آسیب به اعصاب پا ناشی از بیماری دیابت همراه با سابقه مصرف دخانیات و سابقه خانوادگی موجب بی حسی، احساس سوزش و درد در پاها و حتی قطع اندام می شود.برای این بیماران، حفظ سلامتی و کنترل قند خون، پیشگیری از بدتر شدن، معاینه مداوم پا و کفش و کفی مناسب توصیه می شود.


پلانتار فاشیاتیس (خار پاشنه)

پلانتار فاشیاتیس (خار پاشنه)


شایعترین علت درد در ناحیه پاشنه است. درد در چند قدم اول بعد از برخاستن از رختخواب بیشتر است و می تواند با راه رفتن از شدت آن کاسته شود. چاقی، قوس زیاد پا، سفتی عضلات عضلات ساق پا و فعالیت هایی که موجب ضربه های مکرر به پاشنه می شود از جمله عوامل ایجاد این عارضه است. درد زیر پاشنه به ویژه در ابتدای صبح و بدتر شدن درد با افزایش فعالیت از جمله علائم آن می باشد. تمرین درمانی، پد پاشنه برای هر فرد و ارتز به بهبود و برطرف شدن این درد کمک می کنند.


سندرم مورتون

سندرم مورتون


علت شایع درد جلو پا است که بیشتر در خانم های بین 30 تا 50 سال دیده می شود. علامت آن درد تیرکشنده در بین انگشتان 2 و 3 است که معمولا با استراحت برطرف می گردد. استفاده از کفی با پد متاتارسال به این بیماران کمک می کند.


انگشت پای چکشی

انگشت پای چکشی


تغییر شکل انگشتان کوچک پا ( بجز شست ) است که در آن مفصل وسط انگشت خم میشود و آنرا شبیه یک چکش میکند. در ابتدا می توان با دست، انگشت را صاف کرد ولی بعد از مدتی، انگشت خشک می شود و حتی با فشار هم نمیتوان شکل انگشت را به حالت اول برگرداند. پوشیدن کفش برای این بیماران مشکل می شود و گاهی انگشت دردناک می شود و در روی انگشت به علت فشار کفش، پینه یا میخچه ایجاد می شود.کفش های پاشنه بلند احتمال ایجاد این بیماری را زیاد میکند. تمرین درمانی، کفی و کفش مناسب از جمله مداخلات اصلی انگشت چکشی هستند.
SibClinics

شایسته دریافت خدمات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید.

به همین دلیل از نخستین جلسه معاینه تا ارائه خدمات پس از فروش در کنار شما هستیم.

logo-samandehi
© 2019 (sibclinics.com/). All rights reserved